Wpisy archiwalne w kategorii

Z fotkami lub filmem

Dystans całkowity:18292.65 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:842:29
Średnia prędkość:18.94 km/h
Maksymalna prędkość:75.40 km/h
Suma podjazdów:103724 m
Maks. tętno maksymalne:192 (98 %)
Maks. tętno średnie:179 (92 %)
Suma kalorii:16975 kcal
Liczba aktywności:399
Średnio na aktywność:45.85 km i 2h 36m
Więcej statystyk

Bike Maraton 2015 - Jelenia Góra

Poniedziałek, 22 czerwca 2015 · Komentarze(1)
Uczestnicy
Kolejny maraton z cyklu BikeMaraton. Tym razem w Jeleniej Górze, gdzie jeszcze nie byłam, więc te okolice są dla mnie kompletnie nieznane. Gdy wyjeżdżaliśmy z domu świeciło słońce, ale z każdym kolejnym kilometrem zaczynało coraz bardziej padać. Gdy dojechaliśmy do celu padać co prawda przestało, ale i tak wszystko było dla nas jasne - na trasie będzie sporo błota. Mimo wszystko postanowiliśmy wystartować.


Przed startem

Pierwsze 10 km po płaskim. Najpierw asfaltem przez Jelenią Górę, a potem przez pola i nieużytki. Następne 10 km polami i potem przez las również niby płaskie, ale jakoś jednak jechało się ciężej. Na 15 km rozjazd Mini/Mega, a dwa kilometry za rozjazdem pierwszy bufet. 



Alek z Mają Włoszczowską i Anią Szafraniec


Błotniście

Na około 21 km rozpoczyna się terenowy podjazd. Jest miejscami ślisko, ale staram się jechać. na 23 km na chwilę z roweru muszę zejść, po czym znów jadę dalej. Po podjeździe kawałek zjazdu i znów podjazd terenem. prawie cały pokonany tylko parę metrów na 27 km pieszo. Znów kawałek zjazdu i podobno najtrudniejszy podczas tego wyścigu asfaltowy podjazd, zwany przez zawodników łopatą. Jak się okazało podjazd faktycznie ciężki i stromy. W jednym miejscu spora część zawodników rowery prowadziła. Próbowałam jechać, ale gdy idący pieszo szli szybciej niż ja jechałam postanowiłam także kawałek przejść. kawałek przed końcówką podjazdu doping jakiegoś turysty uderzającego czymś metalowym o pogięta felgę. Wsiadam na rower i jadę. Udało się. Na szczycie na około 32 km drugi bufet.

Po minięciu bufetu znów wjazd w teren. Początkowo łagodny zjazd. Na 34 km niespodziewanie zaczynają dublować mnie zawodnicy z dystansu giga. Myślę sobie źle ze mną :D Spinam się i jadę. Na około 36 km rozpoczyna się trudny technicznie zjazd. Początek po wielkich kamolach, w dodatku śliskich po opadach. W tym miejscu rower sprowadzam. Gdy kamienie robią się coraz mniejsze wsiadam na rower i powoli zjeżdżam. Sama jestem zdziwiona, że dałam radę. Na 38 km gdzieś w połowie zjazdu doganiam rywalkę ze swojej kategorii. Od tego momentu dłuższy odcinek jedziemy praktycznie wspólnie. raz ja szybciej, raz ona. Już pod koniec zjazdu na 42 km, gdy kończą się kamole i zjazd prowadzi po błocie uślizguje mi się koło na zakręcie i zaliczam niegroźny upadek. Szybko się zbieram i gonię rywalkę. W dalszej części wyścigu trasa zaczyna się coraz bardziej wypłaszczać i przypominać początkową część wyścigu - pola, łąki - i tak w zasadzie aż do samej mety. na 59 km, gdy wszyscy są przekonani, że zaraz meta udaje mi się wyprzedzić konkurentkę i zyskać nad nią przewagę. W pewnym momencie okazuje się, że przed metą wcale nie będzie tak łatwo - ostatnie 2 km to krótkie techniczne zjazdy i podjazdy poprowadzone częścią trasy wczorajszego wyścigu Maja Race. taka oto niespodzianka już na samo dobicie przed końcem.








Znów błoto


W drodze do mety

Kilka fotek z FotoMaraton.pl














Po dotarciu na metę okazuje się, że zajęłam dziś miejsce 6 z 12 w K2 Mega i 329 Open. W dodatku udało mi się o parę minut pokonać rywalkę ze swojej kategorii wiekowej :) Niby mała rzecz a cieszy :) Na mecie przywitał mnie Alek, który dziś niestety nie miał tyle szczęścia, bo nie dość że na jednym zjeździe poobijał mocno żebra i nadgarstek to w dodatku kilka km przed metą zgubił pedał przez co dodatkowo stracił cenny czas. Najważniejsze jednak, że nie stało mu się nic poważniejszego i że do mety po upadku dotarł o własnych siłach.

Profil trasy:

II Wyścig przełajowy MTB Poczesna

Sobota, 20 czerwca 2015 · Komentarze(0)
Uczestnicy
Do ostatniej chwili nie byliśmy pewni czy startować dziś w wyścigu przełajowym w Poczesnej czy nie. W zeszłym roku startowaliśmy i byliśmy zadowoleni. Dziś jednak pogoda zbyt pewna nie była a i jutro czekał nas start w Jeleniej Górze z Bike Maraton. Zdecydowaliśmy, że pojedziemy do Poczesnej autem z rowerami w środku i decyzję podejmiemy na miejscu.
Oprócz nas zjawiło się też sporo znajomych, miedzy innymi Jura Bike i część ekipy Sengam Sport Racing.

Na początek udaliśmy się z Alkiem na kilka zapoznawczych kółeczek. Trasa trochę inna niż rok temu, ale najważniejsze zjazdy i podjazdu takie same jak przed rokiem. W sumie treningowych kilometrów wyszło 4,8 km. Po kilkunastu minutach dotarli także Ola z Łukaszem, a chwilę później Sylwia z chłopakiem. W efekcie po krótkim zastanowieniu się postanowiłyśmy z Olą wystartować. Gdy stałyśmy w kolejce do zapisów chwilę popadało, ale na szczęście szybko przeszło. Zapisałyśmy się do kategorii OPEN, gdyż taka nas obejmowała. W tej kategorii do przejechania było sześć kółek o długości 1,6 km każde. Początkowo miało nie być podzialu na płeć, ale w efekcie zdecydowano, że najlepsza z kobiet również zostanie nagrodzona.

Kilka minut przed startem Alek postanowił, że pozwoli mi wystartować na jego rowerze. Przed startem czekało nas jeszcze jedno kółko pokazowe przejechane razem ze wszystkimi uczestnikami jadąc za organizatorem. Po owym kółku wszyscy ustawili się na linii startu. Dosłownie minutę przed startem, gdy chciałam poprawić sobie kask, pękło mi zapięcie w kasku. Chłopaki byli już na trasie ustawieni by robić zdjęcia, więc nie miałam do kogo się zwrócić o pomoc. Na linii startu stała z nami znajoma - Ania z Sengam Sport, która de facto nie startowała w wyścigu, ale stwierdziła, że przejedzie sie treningowo. Nikt z organizatorów nie zwrócił jej uwagi i nie usunął na czas wyścigu z trasy. Poprosiłam o pożyczenie kasku, ale odmówiła. Na szczęście organizator pożyczył mi kask, który był zapasowy z biurze wyścigu i mogłam kontynuować udział w zawodach.


Glinianka Korwinów


Ruszamy na objazd trasy


Na objeździe trasy

3... 2... 1... i start. Chłopaki wypruli w przód. Pierwsze okrążenie jechałam jako druga z kobiet. Tempo od samego początku intensywne. Nie lubię takich sprintów. Na początku drugiego kółka wyprzedziłam dziewczynę jadącą przede mną i byłam pierwsza. Cały czas na ogonie siedziała mi Ola. Pierwsze cztery kółka udawało mi się utrzymać na pierwszej pozycji uciekając przed Olą. W jednym miejscu na trasie spotykałam Rafika, który widząc, że ścigam się z Olą przepuścił mnie. Pod koniec czwartego kółka złapała mnie kolka, będąca wynikiem tego, że od samego startu tempo było dla mnie zbyt szybkie. Jechało mi się coraz gorzej i wiedziałam już, że nie utrzymam do mety obecnej pozycji. Piąte kółko jeszcze dałam radę, ale na początku ostatniego okrążenia przed jednym ze zjazdów przepuściłam Olę, gdyż uznałam, że nie ma sensu jej blokować. Podziękowała i pomknęła do mety. Linię mety przejechałam na drugiej pozycji, więc ostatecznie byłam 2 z 4 kobiet. Przez moment było mi słabo, ale na szczęście po chwili przeszło.


Kilka fotek z wyścigu:



























Na ostatnim okrążeniu




Dojazd do mety

Na sam koniec tuż przed dekoracją najlepszych zawodników i wręczeniem im nagród i medali organizatorzy postanowili zrobić nam jeszcze fotkę grupową wszystkich startujących w kategorii OPEN.


Fotka grupowa

Podsumowując, dzisiejsza impreza w Poczesnej, a dokładnie w Korwinowie była lepsza niż rok temu. Zawodników o wiele więcej, a i trasa nieco ciekawsza niż rok temu. Co najważniejsze nikt w tym roku nie pomylił się z liczeniem okrążeń, więc nie trzeba było jechać jeszcze jednego gratisowego kółka :D Kto wie, może za rok będzie jeszcze lepiej :)

Kamieniołom Kielniki i Sokole Góry

Czwartek, 18 czerwca 2015 · Komentarze(0)
Uczestnicy
Dziś z Alkiem postanowiliśmy, że wybierzemy się na poszukiwania mojej zaginionej we wtorek tylnej lampki Force. Nasze podejrzenia wskazywały na to, że najprawdopodobniej zaginęła albo w kamieniołomie albo w Sokolich Górach, więc uznaliśmy, że właśnie tam dziś się wybierzemy.

Najpierw standardowo przez osiedle, potem Aleję Pokoju, przez Kucelin, ścieżką wzdłuż rzeki, koło Guardiana, wzdłuż torów, po czym rowerostradą. Na początku rowerostrad spotykamy się z Olą i Łukaszem. Chwila pogaduch i jedziemy dalej przez Skrajnicę do Olsztyna. Na rondzie o mały włos nie rozjechałam jakiejś nierozgarniętej pieszej, która wlazła mi nagle pod koła. Objeżdżamy terenem zamek od lewej strony. W pobliżu zamku odbywa obecnie się wypas owiec i kóz.


Wypas owiec i kóz z pobliżu zamku


Skałki - fot. Alek


Ruiny zamku w Olsztynie

Kierujemy się następnie do kamieniołomu Kielniki, po drodze myląc lekko ścieżkę, ale w efekcie docieramy do celu. Zjeżdżamy na dół kamieniołomu prawym zboczem. Dziś udaje się pokonać cały zjazd. Następnie podjazd na górę od drugiej strony. lampki tutaj niestety nie znaleźliśmy.
Jedziemy więc polnymi ścieżkami obok Lipówek w stronę Biakła. Mijamy Biakło bokiem i udajemy się w Sokole Góry.


Kolorowo

W Sokolich jedziemy taką samą trasą jak ostatnio. Najpierw podjazd czerwonym pieszym obok Puchacza (powalone drzewo jeszcze leży na szlaku), po czym rozpoczynamy pętelkę wytyczoną przez chłopaków w CWR. Dziś idzie mi nieco lepiej niż ostatnio, jednak z pokonania dwóch zjazdów w siodle rezygnuję. Tutaj poodbnie jak w kamieniołomie lampki nie znaleźliśmy. Szkoda, była bardzo fajna. Niech służy szczęśliwemu znalazcy.


W Sokolich Górach


W Sokolich Górach

Powrót do domu drogą przeciwpożarową, terenem do torów, przez lasek, następnie asfaltem przez Bugaj i koło Michaliny. Dalej już tylko przez Błeszno. Ogólnie nogi dziś o wiele słabsze niż we wtorek, sił jakoś mniej, ale mimo wszystko fajnie było się wyrwac na rower.

Olsztyn, Lipówki, Biakło, Sokole

Wtorek, 16 czerwca 2015 · Komentarze(0)
Uczestnicy
Dziś umówiliśmy się na terenową jazdę z Andrzejem. Rzuciłam również propozycję na Częstochowskich Wypadach Rowerowych, dzięki czemu dzisiejsza ekipa zwiększyła się. Andrzej miał dołączyć do nas dopiero w Olsztynie. na miejscu spotkania pod Jagiellończykami zjawili się także Sylwia, Michał i Janusz. Miała być także Ola z Łukaszem, ale okazało się, że i oni dołączą w Olsztynie.

Tak więc w pięcioosobowym składzie njedziemy do celu. Standardowo Alejką Pokoju i przez Kucelin. Dalej koło Ocynkowni i Guardiana. Następnie terenem wzdłuż torów, po czym rowerostradą i przez Skrajnicę do Olsztyna. Na rynku czekają już Ola i Łukasz. Po chwili dojeżdża także Andrzej, Adam i Luka. W tym miejscu odłącza od nas Michał. Andrzej proponuje Oli zmianę roweru na fulla, więc we dwójkę jadą do Andrzeja. Reszta ekipy - Sylwia, Alek, Adam, Janusz, Luka, Łukasz i ja jedziemy już w teren. Na początek podjazd pod zamek w Olsztynie od strony baszty. Tym razem udaje mi się podjechać dalej niż zwykle. Gdy już jesteśmy na szczycie dołączają Ola i Andrzej. W pełnym składzie jedziemy przez ruiny zamku. Jeden techniczny zjazd pokonuje na Andrzeja fullu, gdyż Ola rezygnuje ze zjazdu. Z ruin zamku zjeżdżamy dość stromym zboczem.


Część ekipy koło zamku

Następny dzisiejszy cel to kamieniołom Kielniki. Docieramy nad kamieniołom. Zjeżdżamy w dół kamieniołomu prawą stroną. Cały zjazd w siodle, a końcówka jak zwykle z lekkim podparciem. Nigdy chyba nie nauczę się, żeby nie hamować zbyt ostro na takich zjazdach. Następnie podjazd znów na górę drugim zboczem. Po wyjechaniu z kamieniołomu jedziemy koło skały zwanej dziewicą w stronę Lipówek. Podjazd na Lipówki i szybki zjazd w stronę Biakła. Tutaj dzielimy się na chwilę na dwie ekipy - Sylwia, Janusz i ja jedziemy dookoła Biakła łatwiejszym zjazdem, a Ola z resztą chłopaków wybiera trudniejszy, bardziej kamienisty zjazd. Owy zjazd pokonałam kiedyś na fullu Andrzeja, ale na swoim sztywniaku wolałam nie ryzykować. Spotykamy się znów całą ekipą w Sokolich. Jedziemy przez Sokole czarnym pieszym, po czym skręcamy w prawo na czerwony pieszy prowadzący na Puchacz. Aż dziw, bo dziś udaje mi się pokonać cały podjazd na Puchacz, z jednym przymusowym postojem przy powalonym drzewie. Po podjeździe rozpoczynamy słynną pętelkę przez Sokole Góry. Na dwóch zjazdach rozsądek wygrywa i wolę rower sprowadzić, gdyż nie chcę się niepotrzebnie poobijać. Na słynnej pętelce Adam uszkadza sobie przerzutkę. Ze zjazdami kłopotów nie ma, ale z podjazdami gorzej. Po dojechaniu do asfaltu chłopaki pchają Adama do Andrzeja, gdzie udajemy się wszyscy by Ola oddala fulla i znów dosiadła swój jak to sama mówi złomik.

Krótki filmik w wypadu:


Do domu wracamy w okrojonym składzie - Ola, Sylwia, Alek, Janusz i Łukasz, gdyż Adam i Luka wracają autem. J
edziemy terenem przez Górę Ostrówek i Skrajnicę. Dalej rowerostradą, terenem do torów, przez lasek do Bugaja, asfaltem przez Bugaj i koło Michaliny do DK1. tutaj ekipa znów się dzieli, gdyż każdy udaje się w swoim kierunku. Razem z Alkiem jedziemy przez Błeszno do domu.

Wypad bardzo przyjemny, towarzystwo świetne, masa dobrego humoru a i zmęczyć też się można było. Czasami fajnie wybrać się gdzieś większą ekipą :)

Pogorie i Bukowa Góra

Niedziela, 14 czerwca 2015 · Komentarze(2)
Uczestnicy
Alek wczoraj był z ekipą na maratonie w Wiśle, a dziś teściowa zaprosiła na obiad. Nie można było odmówić. Na szczęście przed obiadem udało się znaleźć trochę czasu na rower. Planowaliśmy jechać do Ogrodzieńca, ale z uwagi na fakt, że Alek był trochę zmęczony trasę zmodyfikowaliśmy.

Początek przez osiedle w stronę Pogorii III, gdzie spotykamy Grześka. Kawałek we trójkę asfaltem wzdłuż zalewu. Grzesiek kontynuuje jazdę asfaltem, a my jedziemy terenem i przez tory w kierunku Pogorii II. Terenowo wzdłuż brzegu, po czym wzdłuż Pogorii II bo betonowych płytach. Chwila postoju przy zagrodzie z jeleniami. Objeżdżamy dookoła dwójeczkę i jedziemy lasem do Antoniowa. Asfaltem przez Antoniów, Ujejsce i Podbuczyny. Tutaj wjeżdżamy w teren i objeżdżamy dookoła Bukową Górę. Początek szutrem, potem leśnym singielkiem. Chwila postoju przy wieży obserwacyjnej i powrót do asfaltu.


W pobliżu Bukowej Góry

Przez Podbuczyny i Wojkowice-Karsów w stronę Pogorii IV. Po drodze spotykamy Marka z synami. Wzdłuż Pogorii IV asfaltem. Ludzi dziś masa. Aut pełno i to nawet na plaży. Po objechaniu Pogorii dalej asfaltem przez Piekłko do Pogorii III, wzdłuż której również asfaltem.


Dzika plaża przy Pogorii IV


Przy Pogorii IV


Pogoria IV


Alek przy Pogorii

W pobliżu plaży i molo trzeba było uważać nadzwyczaj szczególnie, gdyż pogoda zachęciła plażowiczów do opalania, wobec czego ludzi tłum. Udajemy się jeszcze na lody, po czym wracamy do domu lokalnymi osiedlowymi dróżkami. Dawno nie jeździliśmy w tych okolicach. Fajna odskocznia od Olsztyna i tym podobnych :)

Olsztyn

Wtorek, 9 czerwca 2015 · Komentarze(1)
Uczestnicy
Po kilkudniowej przerwie dziś znalazło się nieco czasu na rower. Na szczęście w międzyczasie upały nieco zelżały, więc i powietrze zrobiło się jakieś takie lżejsze. Cel wypadu - standardowo Olsztyn. Do celu w zasadzie cały czas pod wiatr, w dodatku nogi jakby z waty. Trasa przez osiedle, Aleję Pokoju, Kucelin, koło Guardiana, kawałek wzdłuż torów, potem przeciwpożarówką. Na koniec kawałek asfaltem i na chwilę na ruiny zamku. Tutaj kilka podjazdów i zjazdów by nie zapomnieć jak się jeździ w terenie.


Podjazd na zamek


Podczas podjazdu


Alek na zjeździe


Zjazd


Na zjeździe

Powrót najkrótszą drogą przez Górę Ostrówek, potem asfaltem przez Skrajnicę, rowerostradą, terenem do torów, przez lasek do Bugaja, następnie koło Michaliny i przez Błeszno do domu. Powrót nieco szybciej, ale mimo tego jakoś bez sił.

Złoty Potok

Czwartek, 4 czerwca 2015 · Komentarze(3)
Uczestnicy
Dzień wolny od pracy, zatem okazja do dłuższego wypadu. Postanowiliśmy, że wybierzemy się do Złotego Potoku. Chęć udziału w wycieczce wyrazili także Kasia z Kamilem, Alka brat - Paweł, i Emilka z Tomkiem (którzy jak to zwykle bywa w Tomka stylu spóźnili się nieco na umówioną godzinę). gdy wszyscy byli już w komplecie na miejscu startu pod Jagiellończykami ruszyliśmy w drogę.

Alejką Pokoju, przez Kucelin, koło Ocynkowni i Guardiana. Dalej terenem wzdłuż torów i przeciwpożarówką. Następnie żółtym rowerowym przez Sokole Góry do kapliczki Św. Idziego. Tutaj chwila przerwy i ruszamy dalej. Kawałek asfaltem po czym znów terenem żółtym rowerowym do Pabianic. I znów chwila asfaltem, po czym terenem niebieskim rowerowym i Aleją Klonową do Złotego Potoku. Na niebieskim rowerowym spotykamy jakiegoś zawodnika startującego w cyklu Mazovia. Proponuje chłopakom sprint do Złotego. Chłopaki (oprócz Kamila) oczywiście zgadzają się, a my z Kasią, Emilą i kamilem jedziemy spokojnym tempem. Na końcu klonowej dołączamy do czekających na nas chłopaków. W pierwszej kolejności odwiedzamy dworek Krasińskiego.


Z dziewczynami przed dworkiem Krasińskiego


Kaczuchy


Kaczuchy

Następnie podążamy asfaltem nad Amerykan. Chwila przerwy nad zalewem i jedziemy dalej. Terenem ścieżką ku źródłom. Koło amfiteatru dochodzi do nieplanowanej awarii sprzętowej. Jedziemy gęsiego ścieżką. Jadę pierwsza. Zjeżdżam w dół w stronę amfiteatru, po czym zatrzymuję się z boku ścieżki czekając na resztę ekipy. I nagle Tomek, który nie zauważył że się zatrzymałam uderza mi w tylną przerzutkę. Okazuje się, że przerzutka przestaje działać. Chłopaki próbują coś wykombinować, ale bez skutku. Ustawiają mi jedno przełożenie by dało się jakkolwiek jechać dalej. W dalszym ciągu podążamy ku źródłom. Przy źródłach postój na uzupełnienie bidonów, po czym jedziemy w stronę Bramy Twardowskiego.


Przy źródełkach w Złotym Potoku

Kasia i Kamil zostają na asfalcie reszta ekipy udaje się do Bramy. Chłopaki podjeżdżają, a my z Emilką częściowo podchodzimy. Może i próbowałabym podjazdu, gdyby nie brak tylnej przerzutki. Przy Bramie Twardowskiego kilka zdjęć, po czym zaczynamy kierować się z powrotem.


Z Emi przed Bramą Twardowskiego

Jedziemy asfaltem przez Siedlec, Suliszowice, Zaborze do Biskupic. Pod większość górek chłopaki muszą mnie lekko dopychać, gdyż o ile nogi dałyby radę jakoś pedałować, to łańcuch zaczyna ciągle przeskakiwać i jechać się nie da. Z górki problemu nie ma na szczęście i jadę siłą rozpędu. W Biskupicach przy kościele krótka przerwa i jedziemy dalej. Terenem żółtym pieszym przez Sokole Góry, następnie tak jak wcześniej przeciwpożarówką, koło Guardiana, ścieżką wzdłuż rzeki, przez Kucelin i Alejkę Pokoju. Tutaj żegnamy się z Kasią i Kamilem. Dojeżdżamy do Jagiellończyków, gdzie Emilka i Tomek zaparkowali auto, po czym we trójkę z Alkiem i Pawłem jedziemy do domu.

W ogólnym podsumowaniu wycieczka udana. Towarzystwo świetne, pogoda dopisała, byłoby super ekstra gdyby tylko nie ta awaria przerzutki, przez którą musieliśmy zweryfikować nieco plan powrotu. A tak na marginesie to była ostatnia wycieczka moja i Alka jako narzeczonych. Następna będzie już jako mąż i żona :D

Objazdówka po parkach

Poniedziałek, 1 czerwca 2015 · Komentarze(0)
Uczestnicy
Dziś postanowiliśmy pokręcić z Alkiem trochę po mieście, w związku z czym padł pomysł pozwiedzania parków. Na początek przez osiedle, Alejką Pokoju, potem wałem wzdłuż rzeki w zasadzie aż do Jana Pawła. Następnie Kiedrzyńską i przez Promenadę do lasku Aniołowskiego. Pętelka przez lasek i wyjeżdżamy w pobliżu kanału północnego. Tutaj kilka fotek czerwonych koniczyn.


W okolicy Lasku Aniołowskiego


W okolicy Lasku Aniołowskiego


Koniczyny w okolicy Lasku Aniołowskiego


Koniczyny w okolicy Lasku Aniołowskiego

W międzyczasie na niebie zebrały się chmury. No to trzeba uciekać. Wzdłuż kanału do Michałowskiego. Koło reala jakiś baran zajeżdża nam drogę podczas skręcania. Dalej Szajnowicza-Iwanowa i Łódzką do parku jasnogórskiego. W parku kilka fotek rododendronów i dalej w drogę.


Nadchodząca ulewa


Rododendrony w Parku Staszica


Rododendrony w Parku Staszica


Rododendrony w Parku Staszica

Z parku Staszica postanawiamy jechać jeszcze Kordeckiego do parku Lisiniec. Tutaj pętelka wokół wszystkich zbiorników. Rowerki wodne już są, można nawet już wypożyczać. Czas niestety goni więc wracamy do domu. Jedziemy przez Jadwigi, Zaciszańską, Sabinowską i Jagiellońską. Koło stacji Orlen kolejna przerwa, gdyż uwagę znów przykuły piękne rododendrony. Kilka fotek po czym prosto do domu.


I kolejne rododendrony


Rododendrony

Jak na jazdę po mieście to wyszedł całkiem niezły dystans :D Taka mała odskocznia od standardowego Olsztyna albo asfaltowej pętelki po okolicy :)

Wietrzny wypad do Mstowa

Środa, 20 maja 2015 · Komentarze(0)
Uczestnicy
Wg. prognoz popołudniu miało dziś padać i grzmieć. Za oknem zaczęło się chmurzyć i mocno wiać, ale po obejrzeniu kilku serwisów pogodowych (wg. których pas burzowy mijał okolice Częstochowy) zdecydowaliśmy się mimo wszystko na szybki wypad do Mstowa w nadziei, że uda się nam nie zmoknąć.

Trasa w zasadzie cała asfaltowa. Najpierw przez osiedle, Aleję Pokoju, Kucelin, Odlewników, Legionów, Brzyszowską i dalej przez Srocko i Siedlec do Mstowa. Tutaj udajemy się na chwilę do stodół. Kilka fotek i powrót.


Stodoła w Mstowie


Przy jednej ze stodół


Stodoła w Mstowie

Z powrotem kawałek analogicznie jak wcześniej przez Siedlec, potem koło Sanktuarium Ojca Pio i przez Mirów na Zawodzie. Następnie przez miasto koło Galerii Jurajskiej, ścieżką wzdłuż rzeki do Bór i przez Niepodległości. Jeszcze na chwilę na myjkę i do domu.

Pomimo silnego wiatru jechało się dziś całkiem przyjemnie. W dodatku udało nam się wrócić do domu kilkanaście minut przed ulewą :)

Olsztyn

Środa, 13 maja 2015 · Komentarze(0)
Uczestnicy
Popołudniowy szybki wypad we dwoje do Olsztyna. Początek standardowo przez osiedle, potem Alejką Pokoju, przez Kucelin, ścieżką wzdłuż rzeki, koło Guardiana, terenem wzdłuż torów i przeciwpożarówką (na której mijamy się z Krzyśkiem) do końca. Następnie asfaltem w stronę rynku. Dziś bez postoju na zamku.

Powrót terenem przez Skrajnicę, a potem analogicznie jak wcześniej rowerostradą, kawałek terenem do torów, koło Guardiana, ścieżką wzdłuż rzeki, przez Kucelin i Aleję Pokoju. Z ręką po niedzielnym upadku już na szczęście w porządku. Miło spędzone popołudnie :)